SEKTÖRÜMÜZÜN ACI KAYBI; ŞÜKRÜ AKSU

SEKTÖRÜMÜZÜN ACI KAYBI; ŞÜKRÜ AKSU

SEKTÖRÜMÜZÜN ACI KAYBI; ŞÜKRÜ AKSU

1959 yılında Erzincan’da doğan Şükrü Aksu, 1984 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Kimya Mühendisliği bölümünden mezun oldu. İyi derece İngilizce bilen Şükrü Aksu, evli ve iki çocuk babası idi. İlk olarak Vitsan Gözetim A.Ş.’de enspektör olarak işe başladı. Burada özellikle ham petrol, petrol ürünleri, petrokimyasallar ve LPG ile birlikte maden, kömür, gübre, kağıt ve endüstriyel ürünler ile ilgili gözetim işlerinde ve draft surveyör olarak hizmet vermiştir. Ardından 1990 yılında Vitsan Gözetim A.Ş.’de Teknik Müdür olarak görevine devam etmiştir. 1995- 2003 yılları arasında Vitsan Gözetim A.Ş.’nin Dilovası şubesinde şube ve laboratuvar müdürü olarak çalışmıştır. Şükrü Aksu, vefatına dek Dilovası Şube Müdürü olarak görevine başarılı bir şekilde devam etmiştir.

Tank kalibrasyonu konusunda uzman olan Şükrü Aksu; 2007 yılında Türkak kurumunda Teknik Uzman ve 2010 yılından beri de Denetçi olarak hizmet vermekte idi.

Merhum Şükrü Aksu’yu kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyoruz.  Gözetim sektörünün duayenlerinden olan Şükrü Aksu’yu, bilgisi, titizliği ve mütevaziliği ile hatırlayacağız. Gözetim sektörüne, ailesine, yakınlarına ve tüm sevenlerine başsağlığı diliyoruz.

Haber Fotoğraf Galerisi